Top5bg.com

Menu
  • Начало
  • Забавни
  • Животни
  • Здраве
  • Пътуване
  • Спорт

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Home
Новини
Не могат да погребат убития студент Цветомир Генов, в България го водят жив
Новини

Не могат да погребат убития студент Цветомир Генов, в България го водят жив

top5 26.09.2023

Млад българин, който бу убит на Острова, не може да бъде погребан у нас.

20-годишният българин Цветомир Генов, който загина преди малко повече от месец след нападение с нож в Гейнсбъро Клоуз, Великобритания, не може да бъде погребан у нас. Причината са бюрократични проблеми в страната ни.

Обвиняем за убийството на Цветомир е 25-годишният Морис Джоунс. Очаква се той да се яви в Кралския съд в Солсбъри за предварително изслушване на 14 декември. Родителите на жертвата обаче срещат проблем да погребат сина си в България.

„Ние не можем да го обявим за починал. Няма смъртен акт в България. В Англия е починал, защото има временен смъртен акт, но в България той е още жив“, обясни Деян Генов, баща на жертвата, предаде bTV.

 

Според бащата на Цветомир бюрократични и законодателни проблеми спъват желанието им да осигурят последен дом на сина си в България, защото докато тече разследване за убийството в Англия, не може да се издаде окончателен смъртен акт, което може да отнеме и половин година.

„За да установят тази смърт в България, трябва да мине аутопсия, а за да направят аутопсия, трябва да се заведе следствие от прокуратурата, за да може те да дадат инструкции да му се направи аутопсия“, посочи Генов.

От общинското предприятие „Гробищни паркове“ отговориха, че в България не може да се издаде смъртен акт въз основа на такъв предварителен документ, а погребение може да бъде направено единствено след като има издаден акт за смърт.

От там заявиха също, че са изпратили писмо до ГРАО, с което искат в спешен порядък да им бъде отговорено дали Цветомир Генов може да бъде погребан с документа, издаден от Великобритания.

От общинското предприятие казват, че до този момент не са имали подобен случай и уточняват, че ако не получат разрешението, то ще трябва тялото да се съхранява в камера, докато не се получи окончателният смъртен акт, пише dunavmost.com.

Материалът Не могат да погребат убития студент Цветомир Генов, в България го водят жив е публикуван за пръв път на Единна България.

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

ИЗНЕНАДА: АЕЦ „Козлодуй“ подписа договор за нов реактор с „Уестингхаус“
„Уестингхаус електрик“ подписа с „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ договор …

ИЗНЕНАДА: АЕЦ „Козлодуй“ подписа договор за нов реактор с „Уестингхаус“

Председателят на СОС Георги Георгиев със закачки към групите в местния парламент (ВИДЕО)
Председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев подхожда с чувство …

Председателят на СОС Георги Георгиев със закачки към групите в местния парламент (ВИДЕО)

About The Author

top5

Може да те интересува

Може да те интересува

Последни публикации

  • Магията на малките пространства: 10 идеи за стилен и уютен дом
  • Майсторски тайни от миналото: 10 изпитани трика, които ще ви спасят при ремонта
  • Невероятната сила на тялото: 10 любопитни истини за нашите мускули
  • Тайните на женското желание: 10-те най-разпространени сексуални фантазии, които всяка дама пази
  • Casio Edifice: Символ на мъжкия стил и технологичното съвършенство

Категории

  • –
  • Вкусно
  • Животни
  • Забавни
  • Здраве
  • Истории
  • Клюки
  • Новини
  • Полезни съвети
  • Пътуване
  • Спорт
  • Странни
  • Технологии
  • Факти
  • Хора
  • Хороскоп

Спонсорирано

Top5bg.com

Топ 5 класации за всичко.
Copyright © 2026 Top5bg.com