Top5bg.com

Menu
  • Начало
  • Забавни
  • Животни
  • Здраве
  • Пътуване
  • Спорт

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Home
Новини
Родопите загубиха завинаги голямо име
Новини

Родопите загубиха завинаги голямо име

top5 22.09.2023

Родопите загубиха завинаги Петър Беров. Той бе години наред директор на к.к. „Пампорово“. Заради тежката загуба се отменя честването на юбилея „90 години курортен комплекс Пампорово“ за началото на зимния сезон.

Организаторите са съпричастни с опечалените близки на починалия бивш директор на дружеството г-н Петър Беров, казват от „Пампорово“ АД.

 

Ръководството и екипа на Община Чепеларе и „Пампорово“ АД изказват искрени съболезнования за загубата към семейството и близките.

 

 

 

Още една скръбна вест:

 

Почина една от най-големите легенди в женския ни волейбол – Мая Стоева. Българската федерация по волейбол с огромно прискърбие съобщи, че днес тя си отиде от този свят.

 

Легендарната състезателка на ЦСКА и националния ни отбор е родена на 7 май 1955 година в София. Тя е четирикратна шампионка с „червените“. Носителка е на КЕШ през 1979 и 1984 година, и на КНК през 1982 г.

С националния отбор е европейска шампионка и бронзова медалистка от Летните олимпийски игри в Москва 1980. Славният ѝ път във волейбола започва с обединението на Септември и ЦСКА, когато минава под вещото треньорско ръководство на семейство Фанка и Райчо Шаханови. След впечатлянаща кариера в българското първенство и екипа на ЦСКА, заминава за Италия заедно с Верка Стоянова, където три години играе за Реджо Калабрия.

Работила е като треньор в Италия, Франция и в България.

Една от най-близките й приятелки Цветана Божурина публикува тяхна обща снимка във „Фейсбук“ и написа: „Прекрасна моя Мая, това е последната ни прегръдка! Но ти ще си завинаги в сърцата ни! В моето и в тези на безбройните ти истински приятели по целия свят! Почивай в мир!“.

Двете легенди години наред играеха рамо до рамо в ЦСКА и в националния отбор.

Опелото ще се състои на 25.09.2023 г. (понеделник) от 11:30 часа, в храм „Света София“.

БФВ и БЛИЦ изказват съболезнования на всички близки, роднини и приятели на Мая Стоева! Светла й памет!

Материалът Родопите загубиха завинаги голямо име е публикуван за пръв път на Единна България.

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

17-годишно момче е спасило давещите се деца в Бургас
Двама братя – на 8 и 14 години, са били …

17-годишно момче е спасило давещите се деца в Бургас

Увеличението на пенсиите остава само мираж! ПП даде над половин милион за реклама
Продължаваме промяната“ са платили сумата от близо 600 хиляди лева, …

Увеличението на пенсиите остава само мираж! ПП даде над половин милион за реклама

About The Author

top5

Може да те интересува

Може да те интересува

Последни публикации

  • Магията на малките пространства: 10 идеи за стилен и уютен дом
  • Майсторски тайни от миналото: 10 изпитани трика, които ще ви спасят при ремонта
  • Невероятната сила на тялото: 10 любопитни истини за нашите мускули
  • Тайните на женското желание: 10-те най-разпространени сексуални фантазии, които всяка дама пази
  • Casio Edifice: Символ на мъжкия стил и технологичното съвършенство

Категории

  • –
  • Вкусно
  • Животни
  • Забавни
  • Здраве
  • Истории
  • Клюки
  • Новини
  • Полезни съвети
  • Пътуване
  • Спорт
  • Странни
  • Технологии
  • Факти
  • Хора
  • Хороскоп

Спонсорирано

Top5bg.com

Топ 5 класации за всичко.
Copyright © 2026 Top5bg.com