Top5bg.com

Menu
  • Начало
  • Забавни
  • Животни
  • Здраве
  • Пътуване
  • Спорт

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Home
Новини
Business Insider: Въпреки санкциите: Русия е по-богата, Западът обеднява
Новини

Business Insider: Въпреки санкциите: Русия е по-богата, Западът обеднява

top5 21.08.2023

През 2022 г. Русия е станала по-богата, докато Западът, напротив, е загубил трилиони долари, пише „Business Insider“, като се позовава на доклад на банката UBS. Един от факторите за нарастването на богатството на страната може да бъде скокът на цените на петрола, се отбелязва в статията.

Общото богатство на Русия се е увеличило с 600 млрд. долара, според годишния доклад на швейцарската банка за световното богатство, публикуван във вторник.

Броят на руските милионери също се е увеличил с около 56 000 до 408 000 през 2022 г., а броят на лицата със свръхвисоки доходи (със състояние над 50 млн. долара) е скочил с почти 4500.

През миналата година САЩ са претърпели повече загуби от всяка друга държава в света, като са загубили общо 5,9 трилиона долара. В същото време Северна Америка и Европа заедно са обеднели с 10,9 трилиона долара, по данни на UBS.

Според банката до края на 2022 г. броят на американските милионери е намалял с един милион, въпреки че на САЩ все още се падат над 50% от свръхбогатите в света.

Просперитетът на Русия е нараснал въпреки военната интервенция в Украйна. Западът отговори на това решение със санкции, които доведоха до свиване на икономиката и рязък спад на акциите, търгувани в Москва.

UBS признава, че „тенденциите в благосъстоянието на Русия в момента е трудно да се определят“, но я посочва сред малкото страни, които са забогатели през 2022 г.

Един от факторите за нарастване на богатството може да е бил скокът в цените на петрола, тъй като износът на суровини е основен икономически двигател за Русия. По данни на информационната компания Refinitiv цената на барел от еталонния сорт Urals е скочила с около 7 долара през миналата година.

Според доклада на UBS Мексико, Индия и Бразилия са спечелили най-много богатство през 2022 г., докато най-големите загуби са генерирани в САЩ, Япония, Китай, Канада и Австралия.

Материалът Business Insider: Въпреки санкциите: Русия е по-богата, Западът обеднява е публикуван за пръв път на Единна България.

Share
Tweet
Email
Prev Article
Next Article

Related Articles

Нов финансов удар по джоба на всички собственици на имоти в блок
Вече стана ясно, че такса вход ще плащат всички собственици, …

Нов финансов удар по джоба на всички собственици на имоти в блок

Зверство: Толкова жестоко убийство не е имало досега в България
Син уби 71-годишната си майка в хасковското село Войводово След …

Зверство: Толкова жестоко убийство не е имало досега в България

About The Author

top5

Може да те интересува

Може да те интересува

Последни публикации

  • Магията на малките пространства: 10 идеи за стилен и уютен дом
  • Майсторски тайни от миналото: 10 изпитани трика, които ще ви спасят при ремонта
  • Невероятната сила на тялото: 10 любопитни истини за нашите мускули
  • Тайните на женското желание: 10-те най-разпространени сексуални фантазии, които всяка дама пази
  • Casio Edifice: Символ на мъжкия стил и технологичното съвършенство

Категории

  • –
  • Вкусно
  • Животни
  • Забавни
  • Здраве
  • Истории
  • Клюки
  • Новини
  • Полезни съвети
  • Пътуване
  • Спорт
  • Странни
  • Технологии
  • Факти
  • Хора
  • Хороскоп

Спонсорирано

Top5bg.com

Топ 5 класации за всичко.
Copyright © 2026 Top5bg.com