
Огромна за българските представи сума ще получава като пенсионер единият от братята Аргирови – Светослав, разкри тези дни той в родна медия. „Рентата“ в размер на 6000 евро ще му бъде отпусната от Норвегия, където близнакът на Благовест работи и живее от 1996 г.
„В Норвегия хонорарите са галактически спрямо тези в България, защото скандинавската страна е една от най-богатите в Европа, а стандартът е извънредно висок.
Пенсията ме държи тук и несъмнено при всяка опция се връщам с цел да се кача на сцената с брат ми“, сподели Светослав. Неговата норвежка съпруга е детска учителка със заплата 4000 евро. Двамата живеят на широка нога, притежават и голяма къща с два декара двор.
Материалът Българските пенсионери в ступор, като разбраха колко е пенсията на брат Аргиров! е публикуван за пръв път на Единна България.
